KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9085392
nr 908 5392
Elias Martin
(1739-1818), Sverige
Oljemålning, Elias Martin (1739-1818), Parklandskap med får, signerad, 20x26. Proveniens Egron Lundgren enligt påskrift à tergo
Elias Martin, svensk målare född 1739, död 1818.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 25 augusti 2014
kl 20:27:10
23/8 10:31:43
- Klassiska
25 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska